Wpisy użytkownika ping z dnia 6 marca 2009

Liczba wpisów: 2

ping
 
Witajcie.

Poniżej znajdziecie krótki opis w jaki sposób można dodać reklamę Google Adsense do Waszego minibloga.

Aby uczestniczyć w programie reklamowym Google AdSense, w pierwszej kolejności nalezy mieć konto Google. Jeśli jeszcze go nie posisadacie, należy zarejestrować na stronie www.google.com/accounts/NewAccount (obrazek 1).

Po założeniu konta należy zalogowac się na stronie www.google.com/adsense/login/pl/ (obrazek 2). Znajdziemy się na koncie Google Adsense, gdzie należy przejść do zakładki Instalator Adsense (obrazek 3). Następnie wybieramy pierwszą opcję "AdSense dla treści".

Potem należy zdecydować o typie reklamy: graficzna lub w postaci linków (obrazek 4). Klikamy na kontynuuj i dopieramy paletę kolorów w jakich ma się wyświetlać reklama oraz rozmiar. Dla pingera najlepszym wymiarem jest 160x600 (obrazek 5). Reklamy szersze niż 200px są przez nas odrzucane.

Następną stronę zatytułowaną "Wybierz kanały reklamowe" pomijamy. Na kolejnej stronie wybieramy nazwę dla naszej reklamy, najłatwiej jeśli będzie to nazwa lub adres bloga (obrazek 6). Klikamy na przycisk "Prześlij i pobierz kod".

W polu tekstowym znajdziemy kod (obrazek 7), który należy wkleić w odpowiednim polu w pingerze w Ustawienia->Wygląd minibloga (obrazek 8).

Reklama zostanie wysłana do moderatora celem weryfikacji. Po zweryfikowaniu pojawi się na waszym blogu w lewej kolumnie.

Powodzenia!
  • awatar ping: @Paweł Żmuda: Zależy od ilości odwiedzających :)
  • awatar tomaszs: Pomysł z możliwością umieszczania reklam jest świetny. Sam mam zamiar umieścić reklamę schroniska dla zwierząt. Nie zarobię nic na tym (tak jak na Adsense) ale przynajmniej zrobię dobry uczynek :)
  • awatar ping: @tomaszs: dobrym wyborem jest też pajacyk.pl :)
Pokaż wszystkie (12) ›
 

ping
 
Poniżej znajdziecie instrukcję opisującą, w jaki sposób poprawnie zainstalować statystki Google Analitycs. Pozwolą Wam one szczegółowo obserwować ile osób odwiedza wasz miniblog.

Podobnie jak w przypadku reklam Google Adsense, należy  posiadać konto Google.
Nastepnie trzeba zalogować się na stronie www.google.com/analytics/pl-PL/index.html. Po wejściu do konta klikamy na link "Dodaj profil witryny»" (obrazek 1).

Podajemy adres naszego minibloga oraz wybieramy strefę czasową (obrazek 2). Klikamy na "Zakończ".

Otrzymujemy kod śledzenia, zliczający odwiedziny na naszym blogu (obrazek 3). Kod trzeba jeszcze zainstalować w pingerze.

Przechodzimy do instalacji statystyk w Ustawienia->Wygląd minibloga, sekcja "Zewnętrzne statystyki" (obrazek 4). Wklejamy kod do pola tesktowego i zapisujemy. Kod statystk zostanie zweryfikowany przez moderatora do następnego dnia roboczego (najczęsniej w tym samym dniu). Wówczas statystyki zostaną zainstalowane na miniblogu, o czym zostaniecie poinformowani e-mailem.

Powodzenia!
  • awatar promocje: Ja zawsze staram się kupować i wspierać polskie produkty i rozwiązania dlatego mój wybór padł na Adkontekst.
  • awatar ping: @casablanca: tagi są przetwarzane co 2 godziny.
  • awatar dziewica23: niby sa przetrwarzane a ja mma juz 4 dni tagi ktore chce skasowac i mialy sie po jakims czasie same wylaczyc
Pokaż wszystkie (13) ›